מרכז שירות הצוות
מוסך מאזדה ופורד

מוסך הצוות מרכז שירות הצוות מוסך מאזדה ופורד

כל מה שצריך לדעת על טיפול 10,000 לרכב

אחד המושגים שכל בעל רכב נאלץ להכיר במוקדם או במאוחר, הוא טיפול עשרת אלפים. מה זה אומר? מדוע הוא חשוב כל כך? והיכן כדאי לכם לעשות זאת? בואו נתחיל.
מוסך הצוות כל מה שצריך לדעת על טיפול 10,000 לרכב

למה צריך טיפול 10,000?

מעצם טבעם, כלי רכב עוברים שחיקה לא קטנה. כך הדבר, אפילו לגבי רכב משפחתי ממוצע, אשר משמש רק מדי פעם למטלות שגרתיות. דוגמת קניות והסעת בני הבית למקומות שונים. בעקבות זאת, רכבים זקוקים לטיפולים שוטפים מסוגים שונים. לטיפולים אלה חשיבות רבה מאוד, כולל מהיבטי בטיחות. לכן, חיוני להבטיח שהם אכן יבוצעו. כמו כן, חייבים לבצע אותם די זמן מראש, לפני שמתאפשר לתקלות שונות להתפתח. הדבר חיוני, גם אם הרכב איכותי ואמין (מאזדה למשל).

תהליך הטיפול

לטיפול מסוג זה ברכב, יש כמה היבטים מרכזיים:

  1. היבטי בטיחות – נושא שתופס מקום מרכזי במיוחד, לאור חשיבותו. הדבר מתבטא למשל בבדיקת הבלמים, הצמיגים ומערכת האורות.
  2. היבטי חלפים – רכיבים שונים ברכב מתיישנים, מתבלים ודורשים החלפה בזמן. מדובר למשל על החלפת מסננים שונים (דלק, שמן, אוויר) והחלפת פלגים ופלטינות (ברכבים ישנים).
  3. טיפול בנוזלים – לא רק רכיבים דורשים החלפה מדי פעם, אלא גם נוזלים שונים אשר נעים במערכות הרכב. נוזל בלמים, נוזל קירור, שמן גיר,
  4. שמן הגה כוח – כל אלה צוברים לכלוך ומאבדים אפקטיביות עם הזמן.
  5. בדיקת מצבר – מדובר ברכיב פשוט יחסית ובבדיקה מהירה, אך היא חשובה מאוד.
  6. בדיקת גומיות ורצועות – כולל החלפת רצועת התזמון (רצועת טיימינג) אם ישנה. חלקים אלה עשויים גומי והוא מתייבש עם הזמן. הרצועות באופן ספציפי, הן סוג חלקים אשר עובר שחיקה רבה. כך שאין ברירה, אלא להחליף רצועות וגומיות באופן שגרתי. עלותן נמוכה יחסית וההחלפה עשויה לחסוך לכם בעתיד, בתקלות, הוצאות ועוגמת נפש.
  7. כיוונים שונים – לשם פעילות תקינה ומיטבית של הרכב. למשל כיוון פרונט.

פרטי הטיפול משתנים מרכב לרכב. מוסך מאזדה למשל, עשוי לעשות את הדברים שונה מעט ממוסך סיאט. עם זאת, הכלל הבסיסי הוא, שלא לעשות פחות ממה שהיצרן ממליץ. תמיד אפשר לעשות יותר טוב. כמו למשל, להחליף דבר מה במועד מוקדם יותר מהמומלץ.

מוסך הצוות למה חשוב למצוא מוסך מורשה?

איפה כדאי לעשות טיפול כזה?

אם ניקח לדוגמא רכב מסוג מאזדה, העצה הראשונה היא לגשת לשם כך למרכז שירות מורשה של רכבי מאזדה. כך תדעו, שמטפלים ברכב אנשים שהוכשרו בצורה שיטתית ואיכותית. כמו כן, עם מוסך מאזדה תדעו שנעשה שימוש בתהליכי העבודה אשר מומלצים על ידי היצרן ובחלקי חילוף מקוריים. מעבר לכך, סביר שתעדיפו מוסך אשר קרוב אליכם, עם חוות דעת טובות, עם מחירים שמתאימים לכם וכזה שיש לכם כימיה עם עובדיו.

דברים שכדאי לבדוק לפני

אל תמהרו לקבוע, שהרכב צריך טיפול כזה. לפני כן, יש לבדוק עם אנשי מקצוע כמה וכמה דברים. זאת, מאחר שהמונח הידוע טיפול עשרת אלפים מטעה מעט. הטיפול לא מבוצע בהכרח אחרי היקף קילומטרים כזה. מונח מדויק יותר לכך, הוא טיפול תקופתי. מתי הוא יבוצע? התשובה תלויה בפרמטרים רבים ועשויה להיות שונה מדגם לדגם. מעבר למרחק שהרכב עבר, נלקחים בחשבון בין השאר גם גיל הרכב וכמובן הנחיות היצרן. כמו כן, הטיפול התקופתי מחולק לרוב לטיפול גדול וטיפול קטן. לשם ההמחשה: לגבי רכב ישן, זה עשוי להיות טיפול תקופתי קטן (רגיל) פעם בשנה או אחרי 10,000 קילומטר. ברכב חדש, זה עשוי להיות פעם בשנה או אחרי 15,000 קילומטר.

טופס יצירת קשר

טופס יצירת קשר