למה חשוב למצוא מוסך מורשה?

תיקוני רכב תקופתיים ותיקונים פתאומיים ובלתי צפויים עולים לנו בדרך כלל בכספים ועצבים רבים. עד כדי כך שרבים מאיתנו נשברים ובוחרים בדרך הזולה יותר, אבל לאו דווקא הקלה , הפשוטה והחפה יותר מסיכונים. תיקונים, תוספות ושדרוגים לרכב במוסך שאינו מורשה עשוי לגרום להשלכות רבות, שלא תהיינה נעימות במקרים רבים. ופעמים רבות, כפי שנוסיף ונציין בהמשך יביאו אותנו למקרים שלא תהיה בידינו האפשרות להתלונן.

מוסכים לא מורשים רבים פועלים מחוץ ובתוך גבולות הארץ. הביקוש הרב של שירותים במוסכים לא מורשים לא זאת בלבד שנפתחים עקב הביקוש למחירים נורמטיביים יותר אלא לצורך מעבר טסטים, קבלת חלקי חילוף תוך זמן קצר, וכמובן, השגת מחירים זולים יותר על תיקונים ומוצרים משלימים.

חשוב מאוד לדעת שבמקרה בו אחד החלקים או הרכיבים "הולך" יהיה לכם קשה מאוד להוכיח לחברת הביטוח שאכן מגיע לכם פיצוי על התיקון החוזר.

מוסך הצוות למה חשוב למצוא מוסך מורשה?

החשיבות להיות "מכוסים"

כפי שצויין מעלה, אחד מהפרטים החשובים ביותר בעת בחירת המוסך לתיקון או תוספות לרכב היא יכולת הכיסוי וקבלת ההחזרים מאת חברת הביטוח. חשוב לבחור מוסך מורשה לביצוע פעולות, תיקונים ושדרוגים לרכב, גם לצורך קבלת תעודת האחריות מעבר לשירות האיכותי. שירות במוסך מורשה יהווה עבורכם בטוחה ומקום לחזור אליו במקרים של תקלות שהתרחשו כתוצאה מרכיב בלוי או שאינו תקין ותקלות שנגרמו לאחר התיקון או העבודות, שלא באשמתכם. מוסך שאינו מורשה לא ימהר לפתוח את שעריו בפני לקוחות לא מרוצים או ינסה לרצות אותם במילים יפות.

וכי מה עוד ניתן לעשות? להתלונן אצל חברת הביטוח שהתיקון שבצעתם במוסך לא מורשה גרם לשיבוש ו/או השבתת הרכב שלכם?

מאזדה עם חלקי חילוף של מרצדס – זה רק נשמע טוב

מקרים המתרחשים לא מעט במקומות כמו מוסכים לא מורשים, הם הרכבת רכיבים וחלקים שאינם שייכים לאותו סוג רכב אשר ברשותכם. התוצאה: מראה שאינו אסתטי ומצבים של הסתכנות בבטיחות הנסיעה או מעצר בשל גניבה.

רכיבים גנובים מאפיינים במקרים רבים מוסכים לא מורשים שאינם רשומים, והאחריות? על הלקוח בלבד. כל תירוץ של "לא ידעתי", לא יתקבל בברכה בבית המשפט. הפרט העיקרי והחשוב ביותר במקרה כזה, הוא עצם הידיעה כי המוסך אינו פועל על פי חוק וכי הלכתם לקבל שירות במוסך שאינו מוסך מורשה ביודעין.

אי חוקיות מוסכים בלתי מורשים

קבלת שירות במוסך שאינו מוסך מורשה, כרוך בקנסות והסתבכות עם פליליים, מאחר שהשירות במקום כזה כמוהו בדיוק כעשיית עסקים שאינם כשרים ו/או חוקיים. שזאת ועוד, קבלת שירות שלא במוסך מורשה יכול להפליל אתכם בתור שותפים לדבר גניבה ועבירה בייחוד עם רכשתם חלקים גנובים, וכמובן, כפי שצויין – אי ידיעה אינה פוטרת מעונש.

טופס יצירת קשר

טופס יצירת קשר