מה זה מוסך מורשה?

מוסך מורשה מטעם משרד התחבורה נמצא תחת פיקוח מקיף ויום יומי. כפועל יוצא מכך, אותו מוסך מחויב לסטנדרטים גבוהים במיוחד, הוא משתמש בחלקי חילוף מקוריים בלבד ולרוב הוא גם היחיד שמאפשר לממש או לשמור על תקופת אחריות ברכבים חדשים.

מוסכים מסוג זה מתארים מוסך שנמצא תחת פיקוח של משרד התחבורה. כפועל יוצא מהפיקוח של משרד התחבורה, המוסך נדרש לעמוד בתקנון ובסטנדרטים מסוימים. בין היתר, הסטנדרטים מתייחסים למשל למספר אנשי הצוות של המוסך, לחובה להעסיק בראש הצוות מכונאי בעל הכשרות מתאימות, להצגת מחירון מונגש לקהל הרכב לפי שעת עבודה, מחיר החלפים ומחיר שאר המוצרים ועוד.

לשם השוואה, סוגים אחרים של מוסכים שפעילים בישראל הם מוסכי מדרכה ומוסכי יבואן. אז נכון שכמעט כל מוסך יבואן הוא גם מורשה, אבל החוק לא מחייב את זה. יתרה על כך, מוסכי מדרכה הם בעלי מאפיינים אחרים לגמרי ולעיתים הם פועלים בצורה פיראטית.

היתרונות של מוסך מורשה

הנה כמה יתרונות שמתארים היטב גם את המאפיינים וגם את היתרונות שלו ביחס לאלטרנטיבות:

א. פנייה לגורמים מנהלים –

תמיד יש למי לפנות. משרד התחבורה מחייב בעלי מוסכים מורשים להעמיד לרשות הלקוחות מנהלים, שאליהם ניתן לפנות במקרה של תקלה, בעיה, התלבטות, דילמה ועוד.

ב. התאמה לסוגים שונים של רכבים –

בניגוד למוסך יבואן שגם הוא נדרש לעמוד בסטנדרטים מסוימים אבל מטפל רק ברכבים של אותו יצרן או 2-3 יצרנים בלבד, מוסך מורשה יכול לטפל בכל סוגי הרכבים. למעשה, מוסכים מורשים ברמה גבוהה יכולים לרכז שירותים שונים תחת קורת גג אחת ולהציע פתרונות גם לבעלי רכבים פרטיים וגם לרכבים מסחריים.

ג. מלאי גדול של חלקי חילוף מקוריים –

במוסך מדרכה מציעים מחירים נוחים בעיקר בגלל שמשתמשים בחלקי חילוף לא מקוריים. לעומת זאת, מוסכי יבואן ומורשים מציעים בדרך כלל רק חלקי חילוף מקוריים. עם זאת, במוסך מורשה מציעים חלקי חילוף מקוריים לכל הרכבים שבהם מטפלים – בעוד במוסך יבואן החלקים המקוריים והטיפול הם כאמור רק ברכבים של היבואן.

איך בוחרים מוסך מורשה?

בחירת המוסך לא כוללת רק את ההתייחסות ליתרונות ולמאפיינים המיוחדים שלו מול שאר המוסכים. אם רוצים להבטיח בחירה מוצלחת, כדאי לבדוק האם למוסך יש תעודה שמאושרת על ידי משרד הבריאות, עד כמה הוא נקי, האם הוא זמין, מה כולל השירות מבחינת איסוף והחזרה של הרכב ועוד.
 
בסופו של דבר, יש כיום המון אפשרויות לבחור מתוכן וכדאי לצרכנים לנצל את זה. אם עושים זאת נכון, מרוויחים את כל היתרונות של טיפול במוסך מורשה – בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב או לשלם ביוקר בגין הרמה המקצועית.
מוסך הצוות מה זה מוסך מורשה?

ב.ד. הצוות בע''מ - מוסך שעובד בשבילך

היכרות עם המאפיינים השונים של מוסך מורשה היא כמובן רק הצעד הראשון מבחינתך. בשלב הבא, כדאי לך לוודא שהמוסך שאליו תביא את הרכב יהיה מקצועי, אמין ובעיקר נוח ומשתלם. כאן נכנסים לתמונה המומחים של ב.ד. הצוות בע"מ ונשמח לצרף אותך אל משפחת הלקוחות המרוצים.

ב.ד. הצוות בע"מ הוא מוסך מורשה שיש מאחוריו שנים רבות של ניסיון. אנו עומדים בסטנדרטים המחמירים ביותר מבחינת בקרת איכות, לוח זמנים ואחריות ומשתמשים בחלקי חילוף מקוריים בלבד. במידת הצורך, נוכל לתאם עבורך טיפולים שגרתיים או לעמוד לרשותך בתקלות דחופות. כעת, כל שעליך לעשות הוא להשאיר פרטים באתר או לחייג ולשוחח איתנו בטלפון.

טופס יצירת קשר

טופס יצירת קשר