מרכז שירות הצוות
מוסך מאזדה ופורד

מוסך הצוות מרכז שירות הצוות מוסך מאזדה ופורד

רכבים קטנים ביצועים גדולים

שנים האחרונות ניתן לראות בבירור את העלייה המתמדת בביקוש וההתעניינות אחר רכבים קטנים. רכבים בעלי מפרט חכם, ביצועים מתקדמים, נוחים, המגיעים בגודל קומפקטי, כזה המתאים לאזורים הצפופים והמרכזיים במדינתנו. רכבים שפותרים לבעליהם את בעיות החנייה הידועות לכל בכל מקום, ולמרות הגודל לא הזניחו היצרנים את הפרקטיות, האחיזה בכביש ואבטחת הנוסעים.

כל יצרניות הרכבים המוכרות יותר וגם פחות המכבדות את שמן בעולם, מציעות לציבור הנהגים צי מכוניות בכל הגדלים, כאשר בראש הטבלה נוסעות בגאווה מכוניות קומפקטיות וחסכוניות, המגיעות בכל צבעי הקשת, עם גיר רגיל או ידני, מושבים המעניקים נוחות רבה, עם ביצועים שלא מביישים את אחרון רכבי היוקרה.

טיפים לבחירת רכב קטן

החלטתם כי הגיעה העת לרכוש רכב, ואם סוף סוף רכב אז שיהיה קטן, חכם ובעיקר חסכוני כמו ספלאש של סוזוקי, אופל קורסה, רנו קליאו וכיו"ב. רכישת רכב ידועה בהוצאות הגבוהות שאליה נלוות, אך אם קונים חכם, אפשר גם ליהנות מרכב טוב וגם לחסוך כמה שניתן בהוצאות, שיכולות לעבור לתשלום על דלק וטיפולים שוטפים שבכל מקרה נדרשים. להלן פרמטרים מרכזיים שמומלץ לבדוק בטרם בחירת ורכישת רכב קטן כגדול.

  • מטרה – לפני הכל עוד בטרם תצאו לרחובות התצוגה או בכלל תעניינו במידע ברשת, יש להחליט מה הסיבות והמטרות שבגללן הוחלט לרכוש רכב. מה הדרישות ממנו, מי ינהג בו, מה תהיה תדירות השימוש בו, וכיו"ב. כאשר ברשותנו תשובות לשאלות אלו, אפשר להתחיל להתקדם ולשטוף את העיניים בשפע שמציע שוק המכוניות הקטנות בישראל.


  • מספר מושבים – לאחר שבחנתם והחלטתם על ייעודו של הרכב, אפשר לדבר על הדרישות הבסיסיות ממנו, ואחת החשובות היא מספר המושבים ברכב. תוכלו לענות על נתון זה באמצעות חשיבה קדימה, למשל מהו מספר הנוסעים שעתידים לעשות ברכב שימוש, לנסוע בו או להצטרף אליכם לנסיעת. אם רכב קטן הוא משאלת לבכם, אל תשכחו כי מספר המקומות הוא פרמטר חשוב לבדיקה.


  • ביצועים – מספר המושבים נקבע, כעת נבחן מה הם הביצועים החשובים לנו שבהם יעמוד הרכש החדש. כיום אפשר למצוא רכבים קטנים בכל מיני דגמים המציגים ביצועים מעולים על הכביש, כגון: תאוצה, מהירות, סל"ד, אחיזת כביש מפוארת ועוד. לעיתים ביצועים באים לידי ביטוי במחיר, אך לא תמיד, לכן בדקו מה חשוב לכם בהתאם לצרכים.


  • צריכת דלק – הגענו לנתון אולי הכי בולט וחשוב בקרב רבים העומדים לרכוש רכב והוא גובה צריכת הדלק. בימינו התשלום עבור מיכל דלק, אף הקטן ביותר עולה לא מעט, ומדובר בהוצאה שעם מחשבה תחילה יכולה להכביד פחות בבחירה נכונה. כדי לקבל קנה מידה לנתון זה חפשו במפרט או תבררו מול נציג מכירות אודות צריכת דלק לכל ק"מ נסיעה.


  • בטיחות על הכביש – לכולנו חשוב לדעת כי אנו נוסעים על רכב בטיחותי שיעניק לנו נסיעה בביטחון. בדקו האם הרכב אותו אתם רוצים לקנות עבר בדיקות בטיחות ומבחני ריסוק שתוכלו להתרשם מהם. רכב קטן בטיחותי חשוב לא פחות מחסכוני, שימו דגש על בדיקת סעיף זה למען שלום הנוסעים ושלומכם כמובן.

  • עלות – פרמטר אחרון של מעשה ישפיע רבות על רכישת הרכב, הוא גובה התקציב שבאפשרותכם להשקיע. אחד היתרונות הבולטים של רכבים קטנים היא העלות הנוחה שלהם. בצעו השוואת מחירים ודגמים ובחרו ברכב שמתאים לכם כלכלית, תופתעו לגלות את השפע שממתין לכם בתצוגות.


רכב קטן יכול להגיע עם ביצועים מרשימים כמו רכב גדול וחזק, החכמה היא לבחון את כל הנתונים החשובים ו\או הנדרשים לכם על מנת לרכוש נכון וליהנות מרכב קטן שייקח אתכם לכל מקום כמו גדול.

טופס יצירת קשר

טופס יצירת קשר